CZEŚĆ!

Nazywam się Bartosz Dąbrowa, mam 19 lat i jestem Radnym Białołęki. Studiuję Prawo na Uniwersytecie Warszawskim,                 a moją pasją jest pomaganie innym…

"Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani nie stawać na kotwicy"
Oliver Wendell Holmes

Początki działalności

Pomaganie innym i sprawianie ludziom radości od samego początku było dla mnie prawdziwą przyjemnością. W 5. klasie szkoły podstawowej zaangażowałem się w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, a rok później zostałem wybrany Przewodniczącym Szkoły.

Wraz z kolegami i koleżankami zaangażowaliśmy się wtedy w akcję „Pola Nadziei”, wspierającą polskie hospicja, w pomoc schronisku dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, rewitalizację szkolnego ogrodu oraz wiele innych przedsięwzięć, które interesowały i angażowały niemal wszystkich uczniów. 

CZASY GIMNAZJUM

Również w gimnazjum zaangażowałem się w działalność społeczną na rzecz szkoły, w której przez 1,5 roku byłem Przewodniczącym SU.  

Młodzieżowa Rada
Dzielnicy Białołęka

Czas nauki w gimnazjum to również moment, w którym rozpocząłem swoją działalność społeczną poza szkołą. We wrześniu 2014 r., po wygranych wyborach otrzymałem mandat do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka (MRDB) i w tym samym roku zostałem delegatem MRDB do Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy (MRW). Podczas pracy w Białołęckim Ratuszu udało mi się reaktywować działalność Młodzieżowej Rady i zwiększyć jej rzeczywisty wpływ na sprawy młodych mieszkańców Białołęki. Oprócz tego, podczas mojej pierwszej kadencji, zorganizowaliśmy I Wielki Mecz Charytatywny WOŚP, dzięki któremu do dziś zebraliśmy ponad 40 tys. zł na cele fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Priorytetem dla mnie była aktywizacja białołęckiej młodzieży w działalności na rzecz otaczającego ich środowiska. Przeprowadziliśmy liczne warsztaty i szkolenia, w celu uświadomienia naszym kolegom, jak ogromny wpływ mają oni na otaczający ich świat. 

ZAKOŃCZENIE KADENCJI

Moja kadencja w Radzie Dzielnicy zakończyła się Uroczystą Galą z okazji 10-lecia MRDB, podczas której przyznaliśmy „Młodzieżową Nagrodę Obywatelską” dla najbardziej aktywnych, młodych mieszkańców oraz nagrodę „Przyjaciela Białołęckiej Młodzieży” dla osób i organizacji, które przez ostatnie lata wspierały działania MRDB.

Młodzieżowa Rada
m.st. Warszawy

Praca w Młodzieżowej Radzie m.st. Warszawy opierała się głównie na tworzeniu programu polityki młodzieżowej i przygotowaniu oraz dostosowaniu przestrzeni miejskiej do potrzeb młodych warszawiaków. W 2015 roku zainicjowałem podpisanie porozumienia z Fundacją DKMS, w ramach którego MRW oraz Młodzieżowe Rady Dzielnic zaangażowały się w akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Był to również czas organizacji Konferencji Samorządów Uczniowskich, podczas której uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy i urzędnicy mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami i porozmawiać na trudne tematy związane z funkcjonowaniem SU. 

PRACA POZA RADĄ

Uczestniczyłem także w pracach Zespołu Parlamentarnego ds. młodzieżowych rad przy JST. Podczas 4 lat pracy na stanowisku młodzieżowej radnego odbyłem kilkadziesiąt spotkań z młodzieżą z całej Polski i zagranicy oraz uczestniczyłem w wielu konferencjach, wykładach i warsztatach, starając się rozwiązywać problemy młodzieży oraz poszerzając wiedzę z zakresu zarządzania projektami i pracy z ludźmi. 

Stowarzyszenie
"Młodzi Demokraci"

W lutym 2015 roku wstąpiłem do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” i zaangażowałem się w kampanię Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, z którym przejechałem kilka tysięcy kilometrów po całej Polsce, by rozmawiać o przyszłości i jego propozycjach programowych. W tym samym roku pomagałem przy organizacji sztabu Platformy Obywatelskiej RP podczas kampanii Parlamentarnej. W 2016 roku kilkukrotnie współprowadziłem i relacjonowałem konwencje partyjne. Wraz z ‘gorszym sortem’ uczestniczyłem w marszach i protestach przeciw “dobrej zmianie”. Współorganizowałem konferencje i wypowiadałem się w mediach na temat planowanej reformy edukacji. 

PIERWSZA POWAŻNA PRACA

We wrześniu 2016 r. zostałem Asystentem Społecznym Posła Arkadiusza Myrchy, a od października 2016 r. jestem członkiem międzynarodowej organizacji “MaY. Media and Youth”, na stanowisku Członka Zarządu i National School Leader’a (Krajowego Lidera Szkół).

Tuż przed wyborami...

W 2017 r. zostałem delegatem RP na 47. Sesję Model European Parliament w Helsinkach i zasiadałem w Komisji Edukacji. W lutym 2018 roku otrzymałem tytuł laureata nagrody „Aktywni na rzecz Białołęki” za moje dotychczasowe działania na rzecz białołęckiej młodzieży. We wrześniu zdecydowałem się kandydować do Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy i wspólnie z mieszkańcami stworzyć i realizować program #BiałołękaPrzyszłości. Przez cały czas moim głównym celem jest zwiększenie aktywności obywatelskiej i wpływu młodzieży na życie społeczne oraz poprawa sytuacji młodych ludzi.

Obecnie...

Obecnie jestem Radnym Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Prezesem Stowarzyszenia „Białołęka Przyszłości”, Rzecznikiem Prasowym Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” Warszawa, ustępującym Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka oraz ustępującym radnym Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. 


Prywatnie...

Urodziłem się 30 czerwca 2000 r. w Warszawie. Wychowałem się na jednym z najstarszych białołęckich blokowisk – na osiedlu Pancera. Moja mama pochodzi z Warszawy, natomiast tata spod Radomia. Jako dziecko trenowałem piłkę nożną, sporty walki oraz pływanie.

 

HOBBY

Od dziecka kocham aktywność fizyczną i z przyjemnością uprawiam różne dyscypliny sportu – w szczególności grę w piłkę nożną. Zimą uwielbiam jeździć na nartach, a latem na rowerze i rolkach. W wolnych chwilach nurkuję i chodzę po górach. Interesuję się także zagadnieniami społecznymi, prawem, polityką, marketingiem oraz PR. Moją prawdziwą pasją jest jednak działanie na rzecz innych osób i aktywne uczestnictwo w życiu otaczających mnie społeczności.

 

WYKSZTAŁCENIE

Swoją edukację również zaczynałem na Białołęce. Ukończyłem z wyróżnieniem Szkołę Podstawową nr 344 im. Powstania Warszawskiego, a następnie Gimnazjum nr 123 im. Jana Pawła II z najwyższym wynikiem spośród moich rówieśników. W 2019 r. zdałem maturę w jednym z najlepszych warszawskich liceów – LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. St. I. Witkiewicza w Warszawie. Obecnie studiuję Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2016 ukończyłem Akademię Młodego Ekonomisty w Szkole Głównej Handlowej, a w 2017 r. ukończyłem Warszawską Akademię Młodych Liderów organizowaną przez Fundację „Szkoła Liderów”, Fundację „Civis Polonus” oraz Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy. Ponadto w 2018 roku zrealizowałem projekt społeczny „Młodzieżowa Nagroda Obywatelska”, za który otrzymałem Certyfikat „Project Management Principles” oraz „Marketing Management Principles” desygnowany przez Project Management Institute (PMI) oraz Coca-Cola.